باکس جستجو
منوی سایت
آمار بازدید سایت
  • کل بازدید : 2458159
  • بازدید امروز : 966
  • بازدید دیروز : 380
  • بازدید این ماه : 8603
  • بازدید ماه قبل : 30096
  • آخرین بازدید : شنبه 20 خرداد 1402 (12:38) ب.ظ
در ماژول های غشایی با جریان موازی غیر همسو (Counter-Current)، جریان خوراک  به صورت موازی اما غیر همسو با جریان خروجی از ماژول در جریان است. بنابراین خوراک با غشاء به صورت متقاطع در تماس خواهند بود. سیستم های غشایی Counter-current معمولا با عنوان "ستون اصلاح غشایی (Membrane rectification column)" شناخته می شوند. از موارد استفاده از این نوع ماژول ها می توان به سیستم های پیوسته، تصفیه به روش اسمز معکوس (RO)، سیستم های جداسازی گاز، سیستم های جداسازی مایع-مایع، تغلیظ سوبسترا آلی از محلول های آبی و تصفیه پساب اشاره نمود. در این نمونه ماژول ها توزیع مناسب جریان روی غشاء نقش کلیدی را در طراحی سیستم هایی با حجم بالا ایفا می کند. این سیستم نسبت به سایر ماژول های غشایی دارای انتقال جرم بالاتر و گرفتگی کمتری می باشد.

                                   

یک ماژول غشایی با جریان موازی غیر همسو برای جداسازی مایعات، شامل یک بدنه اصلی برای نگه داری خوراک و محصول و یا در مورد غشاهای لوله موئین، جهت نگهداری فیبرهای موئین و جریان های ورودی و خروجی می باشد.
به دلیل ایجاد فشار اسمزی بالا در سیستم های غشایی Counter-current، این نوع سیستم ها معمولا برای جداسازی محلول های رقیق مایع –مایع همانند آب/ اتانول در فرایند هایی مثل تخمیر مورد استفاده قرار می گیرند. ارزیابی های اقتصادی نشان می دهد در سیستمی با غلظت 5% اتانول به وسیله یک ماژول غشایی Counter-current، هزینه سرمایه و انرژی با استفاده نسبت به سایر سیستم ها به نصف کاهش می یابد.

 
              
شرکت یاسین پژوه آمادگی خود را در راستای طراحی و ساخت انواع ماژول های غشایی در ابعاد آزمایشگاهی، نیمه صنعتی و صنعتی جهت کاربرد در فرایند های مختلف اعلام می دارد.

دانلود کاتالوگ کامل محصولات و خدمات شرکت یاسین پژوه