باکس جستجو
منوی سایت
آمار بازدید سایت
  • کل بازدید : 1203367
  • بازدید امروز : 467
  • بازدید دیروز : 898
  • بازدید این ماه : 4901
  • بازدید ماه قبل : 22613
  • آخرین بازدید : جمعه 15 آذر 1398 (20:57) ب.ظ
امروزه نیاز به تبادل حرارت برای انجام فرآیندهای صنعتی سبب شده است تا مبدل های حرارتی به طور چشم گیری در صنایع گوناگون مورد استفاده قرار گیرند. مبدل های حرارتی صفحه ای جدیدترین نسل مبدل های حرارتی عصر حاضر بوده که به طور گسترده ای در صنایع مختلف مورد استفاده قرار گرفته اند. تعمیر، نگهداری و تمیزکاری بسیار آسان این نوع مبدل ها، دامنه نفوذشان را از صنایع غذایی تا صنایع خودروسازی، پتروشیمی، داروسازی، شیشه سازی، کاغذ سازی، تهویه مطبوع، نفت و گاز و صنایع دیگر گسترش داده و به خصوص در سیستم های حرارتی مرکزی به جای منابع دوجداره و منابع کویل دار جهت تهیه آبگرم مصرفی مورد استفاده قرار می گیرند. مبدل حرارتی صفحه ای که جزء مرکزی مهندسی فرآیند حرارتی می باشد همواره پایه مهندسی تأسیسات بوده است.

                    

مبدل صفحه ای در موتور خانه ها
نصب مبدل حرارتی صفحه ای به جاي مبدل هاي كويل دار و دوجداره آبگرم مصرفي در موتورخانه ضمن گرفتن فضاي كمتري در موتورخانه مي تواند باعث صرفه جويي در مصرف انرژي نيز گردد  چرا كه با توجه به عدم ذخيره سازي آبگرم مصرفي در منبع و به  دنبال آن نداشتن تلفات حرارتي از منبع، تلفات حرارتي كم مي گردد و فقط در زمان مورد نياز به صورت لحظه اي آبگرم مصرفي تامين مي گردد. در ابتدا از مبدل های حرارتی پوسته و لوله استفاده میشد اما به دلیل نرخ انتقال حرارت بیشتر و اندازه کوچکتر و انعطاف بالای مبدل های حرارتی صفحه ای، آن ها را جایگزین نوع پیشین نمود. در صنایع فرآیندی یا فعالیت های وابسته به آن مبدل های حرارتی را به عنوان کالا خریداری می کنند و انتخاب آن ها بر مبنای قیمت و مشخصات ارائه شده توسط سازندگان است. در بسیاری از کاربردهای تخصصی نظیر صنایع غذایی غالبا نیاز است از طرح خاصی استفاده شود. زمانی که یک مبدل حرارتی بخشی از یک دستگاه را تشکیل می دهد، می توان یک مبدل استاندارد خریداری کرد و یا اگر ملاحظات اقتصادی و هزینه های ساخت این امکان را بدهد، مبدل خاصی را برای این حالت طراحی کرد. برای ارائه طرحی مناسب باید به عواملی از جمله نیازهای انتقال حرارت، هزینه، اندازه فیزیکی و مشخصه های افت فشار توجه نمود.

حجم، وزن کم و در نتیجه قیمت مناسب مبدل ها از یک سو، هزینه های محدود نگهداری و بازده بسیار بالای آن ها از سوی دیگر، از جمله عوامل اصلی ورود مبدل های حرارتی صفحه ای به صنایع گوناگون است. همچنین امکان استفاده از این مبدل ها در محیط های اسیدی، سبب پیدایش زمینه ای جدید و پرکاربرد برای آن ها شده است، به طوری که از این مبدل ها در فرآیند گرمایش و سرمایش محلول های اسیدی با غلظت بالا نیز استفاده می شود.
هنگامی که بحث مواد خورنده مطرح باشد، مبدل های حرارتی صفحه ای بهترین انتخاب اند؛ زیرا این دسته از مبدل ها قابلیت استفاده ی نامحدود از مواد با تحمل خوردگی بالا را در ساخت صفحات مبدل دارا می باشند. همچنین اجزای این مبدل ها به راحتی قابل جداسازی و دسترسی اند. مقاومت بالا در برابر خوردگی و نگهداری ساده و ارزان آن ها از دیگر مزایای این دسته از مبدل هاست.
موج های ایجاد شده بر روی صفحات باعث حرکت مغشوش سیالات و در نتیجه موجب افزایش نرخ تبادل حرارت می گردند. این مبدل ها برحسب نیاز در ظرفیت های گوناگون طراحی و در مراحل مختلف تولید در کارخانه تحت آزمایش و کنترل کیفیت قرار می گیرند. شرکت
DHP کره به طور مستمر روی طراحی و گسترش اجرا و سیستم ها فعالیت می کنند و این فعالیت ها همگام با نیازهای بازار در حال تحول و تمایلات موجود نسبت به دقیق شدن روی مشخصات محصولات می باشد.

                      

 
نمونه های صنایع استفاده کننده مبدل های صفحه ای
صنایع لبنی
صنایع فولاد
صنایع نفت، گازو پتروشیمی
صنایع شیر
صنایع آبمیوه
صنایع نوشابه سازی
خنک کاری روغن هیدرولیک
سیستم گرمایش استخرها، جکوزی و دوش و …
صنایع لاستیک سازی
صنایع اتومبیل سازی
صنایع داروسازی
صنایع شیمیایی
صنایع ساختمان
نیروگاهها
تهویه مطبوع 

دانلود کاتالوگ مبدل حرارتی صفحه ای شرکت DHP کره

دانلود کاتالوگ کامل محصولات شرکت DHP کره به زبان انگلیسی
دانلود کاتالوگ کامل محصولات شرکت DHP کره به زبان فارسی